A következő két napban a Drake-átjárón ugyanazokat az élményeket élvezhetjük, mint amilyenekkel a nagy sarkkutatók találkoztak, akik először térképezték fel ezeket a régiókat: hűvös sós szellő, hömpölygő tenger, talán még egy tengeri permetet kifújó uszonyos bálna is. A Drake-átjáró az a hely, ahol az Atlanti- és a Csendes-óceán találkozik a Déli-óceánnal, létrehozva ezzel az alacsony nyomású Déli-sarki frontot (Antarktiszi konvergencia-zóna). A Déli-sarki front az a zóna, ahol az északról jövő melegebb víz találkozik a nagyon hideg sarkvidéki felszíni, kevésbé sós vizekkel. A tengeri élővilág itt igen gazdag. De a vonuló albatroszok és más tengeri madarak megfigyelése mellett érdemes odafigyelni az előadásokra is, melyeken megismerkedhetünk az Antarktisz történelmével, környezeti viszonyaival és állatvilágával, de nem maradhat ki a földrész nemzetközi jogi viszonyait szabályozó Antarktisz-egyezmény ismertetése sem.
Az Antarktisz-egyezmény szabályoz minden tevékenységet, ami a Déli-sarkon zajlik, így a kontinens valóban a béke és a tudomány szigete maradhat. Expedíciónk szervezői magukra és a gondjaikra bízott utasokra nézve is kötelező érvényűnek tekintik az egyezmény minden intézkedésének és szabályának betartását, hogy a sérülékeny ökoszisztémára a lehető legkisebb mértékben hasson az emberi jelenlét.
Miután áthaladtunk az Antarktisz konvergenciáján – az Antarktisz természetes határán, amely az északi áramlású hideg vizek és a melegebb szub-antarktiszi tengerek ütközésekor keletkezik – az Antarktisz körüli felfutási zónában tartózkodik. Nemcsak a tengeri élet változik, hanem a madárvilág is.