Séta: 4 km
Reggel a Tashichho Dzong-ba vagy, ahogyan emlegetni szokták, „a csodálatos vallás erődítményébe” látogatunk el. A közigazgatási központot 1702-ben építtetették, napjainkban ez az épületegyüttes ad otthont a központi adminisztrációnak, a szerzetesek vezető testületének, és a Királyi hivatal is itt található.
Thimput elhagyva meredeken kapaszkodunk felfelé a fenyő- és cipruserdők között. Ahogy lassan elérjük a Dochula-hágót (3100 m) a fákon megjelennek a zuzmók is. A hágóban épült 108 csortentől tiszta időben csodálatos kilátás nyílik a Himalája vonulatára. Miután kigyönyörködtük magunkat, a köderdő közepén álló étteremben ebédelünk, majd az éles hajtűkanyarokkal tarkított úton leereszkedünk a Punakha-völgybe, ahol trópusi időjárás fogad minket. Az 1200 méter magasan fekvő Punakha-völgy Bhután egyik legfestőibb úti célja.
Először a Punakha Dzongot, a régió adminisztratív központjához és a Thimpu kolostor szerzeteseinek téli lakhelyére látogatunk el. A “Boldogság helye” -ként is nevezett Punakha Dzong a második legrégebbi erődítmény, templom Bhutánban. A gondosan kialakított, virágzó park közepén álló épületegyüttes a bhutáni egyházi építészet gyöngyszeme. A Tsang Chu és a Dang Chu folyók találkozásánál, lenyűgöző szépségű természeti környezetben fekvő épületegyüttes olyan gyönyörű, hogy hosszú órákra fotótémát kínál. A kolostorlátogatás után a Dochula-hágón keresztül visszautazunk Thimpu-ba.
Délután egy kiadós sétára indulunk az 1499-ben épült Chimi Lhakhang kolostorhoz. Körülbelül fél órás séta vár ránk a rizsföldeken és apró falvakon keresztül, az egy apró, domb tetején álló buddhista szentélyhez. Az „Isteni Őrült” templomát, melyhez számos legenda fűződik, manapság főleg a meddő nők keresik fel gyermekáldásért könyörögve. (szállás: hotel, ellátás: reggeli, ebéd, vacsora)