Chile fővárosából egy 5 órás repülés vár ránk a szárazföldtől 3,746 kilométerre lévő Húsvét-szigetre. Az időeltolódásnak köszönhetően nyerünk két órát, így a késői ebédidő már a sziget egyetlen városában, Hanga Roa-ban talál minket.
A nap hátralévő részében megkezdjük ismerkedésünket a Húsvét-sziget titokzatos kultúrájával és Rapa Nui emberek történelmével.
Ellátogatunk a déli partvonal szélén lévő Ahu Vinapu hatalmas szertartási helyszínére, ahol ma már csupán két monumentális ahu emelkedik ki. Itt is, akárcsak a többi szertartási központban, az összes moait lebontották a 18. és 19. század környékén, a sziget különböző klánjai között zajló háborúk során.
A Húsvét-sziget a délnyugati csúcsát alkotó 324 méter magas, szunnyadó vulkánhoz utazunk, az egyik legszebb és leglenyűgözőbb természeti területre. A Rano Kau egyike annak a három fő vulkáni kúpnak, amelyből ez a kicsi és távoli földháromszög, a Rapa Nui keletkezett. Csaknem kör alakú, másfél kilométer széles kráterétől láthatjuk található lagúnát is, amely egykor jelentős ivóvízforrásként működött. A történelmi időkben a vulkán 200 méteres belső lejtőin épült teraszokba különféle endemikus fákat és cserjéket ültettek. Ezt követően más egzotikus fajokat is betelepítettek. Úgy tartják, hogy a manavai, a kőfallal védett körben végzett ősi maoi termesztési rendszert olyan vulkánok kráterei ihlették, mint például a Rano Kau.
A Rano Kau vulkán gerincén található a versenynek szentelt valamikori ceremoniális kőfalu, ahol megismerhetjük a Madárember kultuszát. Orongo-ból fantasztikus kilátás nyílik a vulkán kráterére, a másik oldalon pedig az óceán és Motu Nui, Motu Iti, Motu Kao Kao titokzatos szigetei láthatók.
Estére visszatérünk a sziget déli részén lévő szállásunkra és a csillagos ég alatt elmélkedhetünk szakértő helyi idegenvezetőnk délutáni meséin, akár a közeli Pea-öbölben. (szállás: öko-vendégház, 4 éj, ellátás: reggeli, ebéd)